LONGSTOCKHAIR – JUNIOR DOG CLASSES – MALES & FEMALES

LONGSTOCKHAIR - JUNIOR CLASS MALES

SG 1 Yakari vom FREESE LAND
SG 2 Saabat vom Grafenwald
SG 3 Leon vom Pendler
SG 4 Ace Team von den Hohen Berg
SG 5 Superman di Casa Massarelli
SG 6 Eikon von den Bären
SG 7 Willy vom Billberg
SG 8 Tyson vom Nordkristall
SG 9 O'malley du Val d'Anzin
SG 10 Fabius TEAM Gigelsfelsen
SG 11 Reflexion von Santamar
SG 12 Yankee vom Team Barrett
SG 13 Dacapo Margman
SG 14 San-Jerom no Bartas Krasta
SG 15 Yambo vom FREESE LAND
SG 16 Yello vom Billberg
SG 17 Vantom vom Golzheimerland
SG 18 Odilo vom Hof-Niederzier
SG 19 Gorbit von Pallas Athene
SG 20 Jim Knopf von der wilden Dreizehn
SG 21 Aurelius vom Haus Massi (INT)
SG 22 Epke vom Haus Jera
SG 23 Ono Vom Legends Team
SG 24 Xenos vom FREESE LAND
SG 25 Gvido von Mining
SG 26 Rasputin vom Frankengold
SG 27 Onyx du Territoire des Anges
SG 28 Jerry Lee vom Leithawald
SG 29 Bari Wilcze Szczescie
SG 30 Yasko vom Billberg
SG 31 Quen vom Eichenplatz
SG 32 Balto Wilcze Szczescie
SG 33 Casmir vom Haus Tchorz (PL)
SG 34 Iros vom Espiggut
SG 35 Rayco van de Lentfert Hoeve
SG 36 Hektor vom roten Diego
SG 37 Sastor Brabus

LONGSTOCKHAIR - JUNIOR CLASS FEMALES

SG 1 Nikita von Silvalacus
SG 2 Gipsygården's Uthe
SG 3 Pia Vom Legends Team
SG 4 Lava vom Pendler
SG 5 Masha vom Winnloh
SG 6 Nyu vom Eichenplatz
SG 7 Mimmi von Arlett
SG 8 Maruscha Endrefalva (D)
SG 9 Olalala Vom Legends Team
SG 10 Tinka aus Mecklenburg
SG 11 Talya Wilcza Horda Team
SG 12 Cleo von Honduras
SG 13 Kesha vom Kometenplatz
SG 14 Niki vom Polarstern
SG 15 Xana vom FREESE LAND
SG 16 Elles vom Haus Jera
SG 17 Prada Vom Legends Team
SG 18 Rauni vom Valenhaus
SG 19 Emely vom Stieglerhof
SG 20 Ebby vom Stieglerhof
SG 21 Esly vom Haus Jera
SG 22 Bacira vom Team Barrett
SG 23 Frieda vom Moyländer See
SG 24 Raika aus dem Aurum Zwinger
SG 25 Jeane Atonika
SG 26 Norma di Casa Britta
SG 27 Ronja von Stadt Spenge
SG 28 Resa van de Lentfert Hoeve
SG 29 Nixe vom Usinger Schloß
SG 30 Schuft's Tijuana
SG 31 Bali Wilcze Szczescie
SG 32 Burza Wilcze Szczescie
SG 33 Roxy vom Valenhaus
SG 34 Tabea vom Nordkristall
SG 35 Bajka Wilcze Szczescie

JUDGES BSZS 2019

WORKING DOG CLASS – MALES
Judged by : Lothar Quoll

WORKING DOG CLASS – FEMALES
Judged by : Helmut Buß

YOUNG DOG CLASSES – MALES
Judged by : Joachim Stiegler

YOUNG DOG CLASSES – FEMALES
Judged by : Jürgen Maibüchen

JUNIOR DOG CLASS – MALES
Judged by : Margit van Dorssen

JUNIOR DOG CLASS – FEMALES
Judged by : Albrecht Woerner

LONGSTOCKHAIR – ALL MALES
Judged by : Robert Lang

LONGSTOCKHAIR – ALL FEMALES
Judged by : Marco Oßmann

HERDING CLASS ( ALL AGE )
Judged by : Ulrich Hausmann

TSB MALES: Hans-Peter Schweimer
TSB FEMALES: Dieter Nitschke